>İzmir Kukla Günleri Ve Bir Oyun

>Bu hafta geçen hafta sonundan itibaren tam “bahar gelmiş neyime” durumu yaşadık kızımla. O hasta, ben hasta… Neyse toparlanıyoruz yavaş yavaş epey bir süründükten sonra.

Hafta sonu Ekin’in okuluyla birlikte İzmir Kukla Günleri kapsamında bir kukla gösterisine gittik. Okulla olmasa da gitmeyi planladığım bir oyundu, Bulgaristan’dan State Puppet Theatre grubunun Allegro Vivace adlı oyunu. Bence izlemesi çok eğlenceli bir kukla gösterisiydi. Ekin özellikle müziklerini çok sevdi. Çünkü çoğunlukla klasik müzik ezgileri kullanmışlardı.

Oyundan birkaç görüntü…Oyundan sonra kukla oynatıcılar, çocukları kuklara dokunmaları ve fotoğraf çektirmeleri için sahneye çağırdılar.

Çocuklar merakla kuklaları incelediler.


Bir ara fazla izdiham olunca Ekin pek hoşlanmadı bu kalabalık durumdan, o gece hastalandığı düşünülürse çok şaşırtıcı değil benim için o günkü keyifsizliği…


Ekin ve sınıf arkadaşı Zeynep. Zaten bizim bulunduğumuz tüm fotoğrafları (Ekin kucağımdan inmek istemeyince) Zeynep’in annesi çekti sağolsun.


Oyun sonrası ısrarla kucağımda kalmaya karar veren Ekin’ciğim, “anne tost istedi canım” deyince canıma minnet dedim ve kızıma Güzelyalı’da tost ve ayran ısmarladım. Gerçi sonlarına doğru gözleri kızarıp ateşi çıkmaya başlamıştı ama olsun. Kızım ister de ben yapmaz mıyım?

Advertisements

10 Responses to “>İzmir Kukla Günleri Ve Bir Oyun”

  1. >O kuklalardan ben de istiyorum :)Geçmiş olsun bu arada..

  2. >O kuklaların her birini 3 bazen 4kişi oynatıyordu Syrakusa. Ben de istiyorum o kuklalardan, ama oynamak için :)Teşekkürler, geçecek umarım…

  3. >Çok çok geçmiş olsun. Ben o sondaki fotoya bayıldım. O saçlara da bayıldım

  4. >koca gözlü kuklaya bayıldım.buraya gelse de bizde gitsek.Ekin hasta haliyle bile güler yüzlü. :))ikinizede geçmiş olsun..sevgiler

  5. >kaçırdık, gösterileri:(

  6. >Geçmiş olsun Berna,Güzeller güzeli Ekine'e yakışmıyor hastalık hiçBu arada blogunuza bir ödülüm var ilgilenirsen eğer.Sevgiler…

  7. >Umur'cuğum, sağol. Bu sefer uzun ve yıpratıcı bir hastalık dönemi oldu, ikimiz için de…

  8. >Esra, teşekkürler. Kuklalar çok sevimliydi, o koca gözlü kuklanın dansını görmen lazımdı 🙂

  9. >Baba, artık seneye gidersiniz 🙂

  10. >Teşekkür ederim Damla, hiçbir çocuğa yakışmıyor hastalık. Bu kez uzun sürdü ve Ekin süzüldü resmen :(Ödülün için çok teşekkürler, çok mutlu oldum 🙂 Bloguna girdim yorum yazmak için, yazamadım, bir sorun mu var acaba?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: