>Baharın İlk Anne-Bebek Buluşması

>
Geçen cumartesi, güneşli harika bir günde aylık buluşmamızı gerçekleştirdik. Yer Gizli Bahçe, Güzelbahçe’de kahvaltı yapıp haftasonunuzu keyifle geçirebileceğiniz, bol çimli, ağaçlı, ördekli (daha önce vardı ama buluşma günü hiç göremedik maalesef), horozlu, tavuklu bir mekan 🙂 Fakat mekanla ilgili bir tüyo vereyim; 2 kişilik kahvaltı söylemeyin çünkü tek kişilik kahvaltıyla arasında hiçbir fark yok! Biz Helil’le doymadık 🙂 Teker teker sipariş edin bence.

Neyse buluşmada ilk kez hepimiz aynı zamanda gittik ve ilk kez kadromuzda bu kadar eksik vardı. Bir kere Denizkızımız ve annesi Demet yoktu, onlar artık Çin’deler 😦 . Sarp’ımız da hasta olduğundan Işıl da gelememişti. 4 anne 4 bebek olarak buluştuk biz de; Ekin & ben, Ege & Orkide, Eren & Helil, Can & İdil.


Parka yakın bir masaya oturduk ve çocuklarımız oynarken daha fazla sohbet imkanı bulduk bu buluşmamızda. Ama hiç masada fotoğraf çekmemişim 😛


Bizimkilerin favori oyuncağı bu dönen zımbırtı oldu (adı ne ki?). Hababam dönüp durdular. Hatta bir ara bir abileri onları epey hızlı döndürdü, ay başları dönüyordur, mideleri bulanıyordur dedik ama, onların gıkları çıkmadı! Çok eğlendiler doğrusu 🙂

Koş Orkide’ciğim koş 🙂


Bir ara bu oyuncak epey ilgi topladı, baktılar çok eğleniyor bizim çocuklar, biz de katılalım dedi diğerleri de :))

Kızım dümene geçmiş 😛

Bağ bahçe arasında tavukları kovaladılar, gerçi horozdan korktuk biraz, n’olur n’olmaz horoz saldırısı tecrübemiz var (sen anladın kocacığımm 😉 )

Ağaç dallarına oturdular bir ara. Eren’in yeri sağlamdı da Ekin’in bakışlarından tedirginliği anlaşılıyor 🙂

Arada bir sarmaş dolaş oldular, çok tatlıydılar 🙂


Can’le Ekin elele tutuştular, fotoğraflarını çekmeye çalışırken Can sıkıldı, Ekin de bırakmadı onu, annem daha fotoğraf çekiyor, nereye gidiyorsun, der gibi :)))

Ekin’in deyişiyle “Can başta yaramazdı, sonra çok güzel oynadık, sonunda gene yaramazlık yaptı değil mi anne?” Can’ımız bazen sert davranıyor ama uysalken uzun ve keyifli oyunlar oynuyorlar beraberce. Zaten grupta Ekin’e en yakın yaştaki arkadaşı Can, aralarında 5 ay var.

Ege’cik buluşmalarımızın 1 saatini uyuyarak geçirir 🙂 Ama o gün diş sıkıntısı da vardı, biraz keyifsizdi…


Boş salıncak sallama oyunu bir kız çocuğunu ne kadar oyalayabilir? Kimseyi de yaklaştırmadı salıncağa, şu anda oyun oynuyor küçük hanım 🙂 Yaklaşmayın, kızarım 😛


Oyun grubumuzla buluşmalarımız çok keyifli geçiyor. Umarım çocuklarımız büyürken birlikte güzel anılar biriktirmeye devam ederiz…

Advertisements

4 Responses to “>Baharın İlk Anne-Bebek Buluşması”

  1. >hoş b,ir mekanmış, güzel bir gün olmuş..

  2. >ne keyifli bir buluşma olmuş böyle kıskanmadım desem yalan olur;)

  3. >ne mutlu ne güzel güneşlide bir günmüş şansınıza ohh miss 😉

  4. >Evet Hilal, mekan çok güzel, tam çocuklara göre :)Gülay'cığım, buluşmalarımızı ayda bir yapıyoruz ve gerçekten keyifli geçiyor… Valla Melike, baharın en sıcak ve en güzel günlerinden biriydi şansımıza :)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: